Šárka Beránková

 certifikovaná trenérka a terapeutka SPS metody,

 masérka a průvodkyně Hovorů pro Mysl

Učím ostatní, jak pečovat o své tělo i mysl.

 

Specializuji se hlavně na Pohybovou terapii a SPS - Spirální stabilizaci páteře, což je nejúčinnější systém při akutních bolestech zad,  velký pomocník pro výhřezy, skoliózy, ale nejlépe jako prevence a kompenzace našeho pracovního, či sportovního zatížení. 

A díky tomu se můžeme opět usmívat. :)

Jak jsem se dostala ke Smíškovo cvičení:

Spirální stabilizace páteře /

SM - Systém

Dříve na těle zlomená - dnes vzpřímená : )

Dnes se cítím zdravá, plná energie a chuti do života. Tělo funguje, je pružné, pevné a nebojím se pohybu. Jsem fit a s úsměvem. A vím, že to tak zůstane a nemusím se bát, kdy mě opět bolest položí a vyřadí ze života.

Velice dobře si pamatuji na období, kdy mě provázela bolest, brala mi sílu a chuť cokoliv dělat a já nevěděla, jak si pomoci a na koho se obrátit.

Spoustu let jsem pracovala jako masérka a to přinášelo hodně přetížení pro mé tělo. I když se člověk snaží dodržet pravidla postoje, často jsou situace, kdy jsem si řekla, že to prostě nějak vydržím. Hlavně, že pomůžu druhému. A pak si někdy udělám čas i na sebe a dám si tělo do pořádku.

Ale měsíce a roky plynuly a vše jsem odkládala.

Vždy jsem malé bolesti nějak překonala a šla dál. Do toho to, co musí žena od rodiny zajistit a nezbývalo moc času. Přidaly se i problémy, které mě začaly tížit psychicky a jedno k druhému a já to stále hrnula před sebou a nenaslouchala těm malým upozorněním, které vám tělo dává.
A najednou začaly přicházet bolesti.. snad všech částí těla. Ruce vypovídaly službu, nebyla jsem schopná se ani obléct. Hrudní páteř se mi začala blokovat. Pak i přední část hrudníku a měla jsem tzv. průstřel bolesti a nemohla ani dýchat. Nešlo sedět, ležet.. a říkala jsem si, na koho se obrátím, kdo mi pomůže.

Aby to nebyl jen lék na bolest, aby to bylo něco, co podchytí příčinu.

* Různě jsem hledala a spoustu toho vyzkoušela.

* Do toho jsem řešila i začínající skoliózu mého syna.

* A také stále se vracející bolesti mých zákazníků, které jsem sice          rozmasírovala, ale pokud nezměnili svůj životní styl, za chvíli se vrátili zpět se stejnou blokací a bolestí.

A pak přišel úraz. Špatný pohyb a mé tělo, které nebylo ve správném nastavení - si řeklo dost. A já si říkala, že mám výhřez ploténky.
Zažívala jsem neskutečné bolesti, kdy jsem se šourala, nemohla jsem bolestí dělat nic. Pak mi bolest zablokovala celou jednu stranu zad a nakonec se to přeneslo přes kyčel do celé nohy. Ničilo mě to, bralo sílu a chuť do práce i do života.

Vezme vám to vítr z plachet a máte pocit, že už vám nic nepomůže, že už se to snad nezmění, že už nikdy nebudete blbnout s dítětem na trampolíně, nebudete běhat na hřišti, sportovat, tančit…

A pak přišla ta změna. - A já věděla, že to je ono, ale musím zatnout zuby a vydržet. :)

s MUDr. Richardem Smíškem

Nastal čas na změnu. Ne jen osobní, kdy jsem se naučila, jak pozměnit své nastavení mysli, jak vše přijímat, jak relaxovat, meditovat – o tom třeba jindy.

Ale hlavně jsem se dostala mimo jiných metod i k metodě pana MUDr. Richarda Smíška, která se jmenuje SPS –Spirální stabilizace páteře.  (Dříve: SM – Systém)

A o té bych vám chtěla povědět. Tato metoda učí, jak své přetížené tělo zase správně postavit, jak stimulovat ochablé svaly a relaxovat ty přetížené. Jak tělo zase vyladit, aby všechny svaly pracovaly v souladu a pomohly i páteři a ploténkám fungovat, tak jak je to správné.

Byla jsem nadšená.

Protože doma bych skončila na opichu a léku na bolest. Max. pár rehabilitací, které by stejně nevedli k požadovanému cíli. A nyní jsem už po pár dnech cítila úlevu.
!!! Pomohla jsem si sama dostat se ze všech bolestí, bez běhání po lékařích.

A protože jsem zvyklá stále něco studovat a vzdělávát se, hned jsem se vrhla na  školení potřebná pro "Trenéra SPS", ale chtěla jsem víc. :-) A tak jsem si dokončila i "Terapeuta SPS". A to pod dohledem několika úžasných školitelů, včetně přímo  MUDr. R. Smíška. Postupně jsem absolvovala další kurzy, abych se mohla přes rehabilitační cvičení propracovat i do lekcí pro "Sport" -  za dohledu Paulíny Novotné, které se stará i o naše profesionální sportovce a Františka Hofmana,  mistra světa, mistra evropy a ČR v naturální kulturistice.

A dnes, nejen že léčím syna se skoliózou, ale pomáhám spoustě svých klientů od běžných bolestí zad až po výhřezy plotének.

 

Rozhodla jsem se, vám předat své zkušenosti, které jsem nasbírala s vlastním tělem a dnes už také se spousty svých klientů.

Aby jste nemuseli měsíce, či roky hledat.

Aby jste nemuseli běhat od jednoho lékaře k druhému, aby vás nesvazovala bolest.

Bohužel je stále spousta lékařů, kteří tuto metodu neznají a tak ihned doporučují operaci. Ať u výhřezů, tak i u skolióz, ale věřte, že to jde většinou i jinak. Jenom to chce vůli! 

Ráda vás naučím – nejúčinnější systém při akutních bolestech zad. Ale i jako prevence a kompenzace našeho pracovního, či sportovního zatížení.

Jedná se o bolesti v bederní, hrudní i krční oblasti. Na to navazují i další bolesti související se špatných držením těla.

Při cvičení se pomáhá správně aktivovat spirální svalové řetězce a ty tím umožní protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám dostatečný prostor pro regeneraci. A zároveň se dohlíží na uvolnění přetěžované svalové skupiny, kterou je vertikální svalové zřetězení. To má tendenci se zkracovat a utlačovat nám tak např. cévní zásobení, či nerv a to nám působí bolest.  A tomu můžeme říci dost. :)

 

Pojďme se zase radovat z pohybu!

...maminka, manželka, masérka, trenérka, terapeutka SPS a průvodce po cestě našim životem - jak si můžeme změnit nastavení vnímání o nás samých, o sebelásce, meditaci... jak se osvobodit, uvolnit, zacílit a zůstat vyrovnaní a s úsměvem. :-)