Kyčelní kloub před operací – má smysl cvičit?

Navštívil mě na doporučení pán z jiného města, že ho asi za 2 měsíce čeká operace kyčelního kloubu. Co s tím? Škoda, že jsme se neznali dříve a dovedl svou kyčel do tohoto stavu. Přesto jsme si řekli, že bychom mohli alespoň připravit svaly a snad lepší postavení kyčle, aby se špatné a stažené postavení kloubu pánovi zlepšilo a lépe se mu po operaci rehabilitovalo. Udělal mi radost, když při další návštěvě řekl, že už několik dnů vysadil léky na bolest, protože se mu kyčel uvolňuje.

Lidičky, je to jenom o tom cvičit a protahovat. Jste většinou ve stavu stresu – bez času na své tělo, tedy zkrácení a to vás pak velice omezuje. Pak stačí někdy trošku péče a brzy cítíte zlepšení…. (tedy ti poctiví). :-)

Pokud už jste ve fázi, že neutečete operaci, přesto je důležité se na ni připravit. Operace se bude lépe provádět a vám se bude rychleji rehabilitovat. I pak vydržte a pokračujte, ať jste brzy fit a na nohou.

Učím ostatní, jak pečovat o své tělo i mysl. Specializuji se hlavně na SPS - Spirální stabilizaci páteře, což je nejúčinnější systém při akutních bolestech zad, velký pomocník pro výhřezy, skoliózy, ale nejlépe jako prevence, či kompenzace našeho pracovního, či sportovního zatížení. A díky tomu se můžeme opět usmívat. :) Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.