Neumíme správně stát, ani chodit – to vede k bolestem (nejen) zad

 Dnes žijeme v době, která díky našemu životnímu stylu, vede k různým zlozvykům a následně bolestem.

Sedíme často u počítačů, díváme se do mobilů. Hlava, která váží skoro 5 kg se dostává do předsunu, nebo jí skloníme dolů a hned se nám váha hlavy násobí. To vede k přetěžování krční páteře a celých paravertebrálních svalů – to jsou ty svaly podél celé páteře.

Neumíme správně postavit ramena a lopatky, ochabuje nám břicho, i hýždě. To vše jsou důležité prvky pro správné postavení těla.

Více informací zde>>

Většina lidí už má naučené své „zborcené“ postoje a to se projeví i na špatné chůzi. To vede k přetěžování meziobratlových disků a kloubů. Navíc už máme málo zdravého pohybu, málo chodíme, málo cvičíme. A když už, tak je to většinou jednostranně zaměřený sport, nebo je hodně tlačen na výkon a není dodržená kompenzace. Ta je velice důležitá, aby nedošlo k jednostrannému svalovému zatížení a bolestem.

Všímám si toho nejen u dospělých, ale bohužel i u dětí. Tam mě to mrzí nejvíce, že na trénincích je hlavní směr již zmiňovaný výkon, ale svalové napětí a správnou kompenzaci tělíčka většinou nikdo neřeší.

Lze to řešit samozřejmě spoustou cviků, které trenéři mohou využít. Já ráda doporučuji i mou oblíbenou SPS – spirální stabilizaci páteře (SM-Systém). Tato metoda nám pomocí elast. lana a pár základních cviků pomůže kompenzovat naše každodenní přetížení a předcházet možným úrazům.

Snažím se své klienty naučit cviky tak, aby si je pak mohli cvičit doma bez mé asistence a dochází pak  na kontroly a nasbírat další vědomosti a možnosti, jak pokračovat.

Ideál je samozřejmě začít preventivně! Ale i pokud jste ve stavu zdravotních problémů, výhřezů, či skolióz.. je tato metoda opravdu funkční. Nejdůležitějším a stěžejním prvkem jste ale VY.

Vaše vůle a odhodlání své tělo vyladit a to s úsměvem. :)

Ráda vám s tím pomohu. Těším se na Vás, Šárka

Učím ostatní, jak pečovat o své tělo i mysl. Specializuji se hlavně na SPS - Spirální stabilizaci páteře, což je nejúčinnější systém při akutních bolestech zad, velký pomocník pro výhřezy, skoliózy, ale nejlépe jako prevence, či kompenzace našeho pracovního, či sportovního zatížení. A díky tomu se můžeme opět usmívat. :) Můj příběh si přečtěte zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.